SK Véska míří na EUROCUP na Slunečné pobřeží

01/08/2023, 20:18OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Zástupce olomouckého malého fotbalu si vybojoval postup do evropských pohárů a bude nás reprezentovat na záříjovém EuroCupu v Bulharsku

V sobotu 8. července 2023 se dva nejlepší týmy minulého ročníku olomouckého malého fotbalu zúčastnily mistrovství České republiky klubů (Český národní pohár) v Ostravě.

Úřadující olomoucký mistr, Kovo Dřevo, zaplatil nováčkovskou daň a ze své hodně těžké základní skupiny do vyřazovacích bojů bohužel nepostoupil, když postupně podlehl ostravským Chacharům 2:3, loňskému vítězi, Laguně Pardubice, 2:4 a Borusii Dortšpunt Praha 3:4.

Naopak tým SK Véska zúročil zkušenost z loňska a svou základní skupinu vyhrál. Hned v prvním utkání porazil domácího favorita, Ostravský Zábřeh, poměrem 2:0, dále remizoval 1:1 s Roura Fellas Praha a zdolal 4:3 podkrkonošský Barchovan Libňatov. V osmifinále borci z SK Véska rozstříleli Team Kopřivnice 5:0 a cestu k medailím jim zavřela až čtvrtfinálová prohra 0:2 s Eagles Polabí Kolín. Celkově z toho bylo 5. místo a vybojovaná účast v evropském poháru.

SK VÉSKA tak bude reprezentovat Malý fotbal Olomouc i celou ČR ve dnech 13. - 17. září 2023 na EMF EUROCUP 2023 na Slunečném pobřeží v Bulharsku!!!

Český Národní Pohár | Malý Fotbal
Asociace malého fotbalu České republiky (AMF ČR) je nejvyšší autoritou tohoto sportu u nás. Zajišťuje turnaje a ligové soutěže malého fotbalu v ČR.