DO SUPERFINÁLE TAKÉ MIGHTY DUCKS U23

10/05/2024, 23:49OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

O týden později než žáci a dorost, nastoupili na stejném místě, tedy v CFIG Aréně v Pardubicích, do svých kvalifikací juniorské týmy do 23 let a týmy žen.

Mighty Ducks U23 vstoupili do soutěže vítězně, když hned na úvod porazili po brankách Jiřího Judase a Vojtěcha Novotného brněnské Vikingy 2:1. V druhém utkání mocní kačeři dobývali po celé utkání branku Blanensku. Ale protože se jim to, i díky neproměněné penaltě, nepodařilo, přišel v poslední minutě trest a prohra 0:1.

V odpoledním čtvrtfinále narazili olomoučtí na domácí, favorizované, Pamako Pardubice. To již doplnil tým Petr Mirvald, který nejdříve vybídl Vildu Waclawika k otevření skóre, aby pak ve druhém poločase po individuálním fantastickém průniku vstřelil vítěznou branku a rozhodl tak o vítězství 2:1 a postupu do semifinále.

V něm došlo na odvetu s Blanenskem. Tentokrát to bylo oboustranně více takticky svázané utkání, které rozhodla jediná branka. Postaral se o ni Vilém Waclawik, který tak napravil svůj předchozí penaltový neúspěch a nasměroval tým Olomouc Mighty Ducks U23 do červnového Superfinále proti obhájcům z pražské Hanspaulky.

Olomouc Mighty Ducks U23 na kvalifikaci Superligy dne 8.5.2024 v pardubické CFIG AréněOlomouc Mighty Ducks U23 na kvalifikaci Superligy dne 8.5.2024 v pardubické CFIG Aréně

Ženský tým Mighty Ducks bohužel tak úspěšný nebyl. I když se děvčata snažila, velice kvalitní favorizované týmy Prahy a Brna byly nad jejich síly, a tak se děvčata po třech prohrách musela s kvalifikací rozloučit po základní skupině.

V sobotu 22. června 2024 bude mít tedy olomoucký malý fotbal v rámci Superfinále v Českém Dubu zastoupení ve třech věkových kategoriích. Nebo doplní je také A-tým mužů? Ten čeká v nejbližších dnech čtvrtfinálový dvojzápas proti loňskému vítězi, Fotbal Most.