Mighty Ducks U12 a U23 se stali vicemistry ČR v malém fotbale, U10 skončila čtvrtá

07/07/2024, 18:57OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Český Dub – Z červnového L&B Reality Superfinále malého fotbalu 2024 v Českém Dubu si mocní kačeři vezou stříbrné medaile v kategoriích žáků U12 a juniorů U23, mladší žáci U10 skončili čtvrtí :-)

V sobotu 22. června 2024 se v Českém Dubu na Liberecku sešla elita malého fotbalu na Superfinále všech vypsaných věkových kategoriích. A ačkoli mužský tým Olomouc Mighty Ducks neprošel přes čtvrtfinálového soupeře z Mostu a na Superfinále se tak neprobojoval, v juniorské kategorii do 23 let a v obou žákovských kategoriích do 10 a do 12 let naše výběry prošly kvalifikacemi úspěšně a mohly tak vyrazit do Podještědského sportovního areálu zabojovat o tituly mistrů České republiky.

Jako první přišli na řadu kluci z týmu U10. V semifinále hráli třičtvrtě zápasu vyrovnanou partii s Pardubicemi, no poslední desetiminutovka se vydařila našemu soupeři, který tak postoupil do finále.  Po velmi krátkém odpočinku museli kluci nastoupit do utkání o bronz, ve kterém vzdorovali favorizovaným plzeňským Rytířům pouze 13 minut, po dvou slepených gólech však už tahali za kratší konec. I tak však ve své věkové kategorii dosáhli na konečné 4. místo v České republice. Zápis o utkání U10 včetně videozáznamu

Starší žáci (U12) narazili na Rytíře z Plzně už v semifinále, avšak na rozdíl od svých mladších kamarádů dokázali soupeře přehrát, v průběhu utkání otočit nepříznivý vývoj a po výhře 5:3 postoupit do finále. Do něj šli s velkým odhodláním uspět, ale zároveň s vědomím, že je čeká soupeř, který v průběhu sezóny všechny své soupeře doslova drtil. A jak se ukázalo, pražská Hanspaulka opravdu byla i nad síly našeho šikovného týmu. Kluci do poločasu udrželi sice soupeře jakžtakž na dosah, první půli prohráli 1:3 a jsou jediným týmem v celé sezóně, který dokázal skórovat do sítě Hanspaulky. V druhém poločase už se rozdíl mezi naším soupeřem a "zbytkem světa" projevil naplno a zbytek finále byl jednoznačnou záležitostí. Pro Mighty Ducks U12 to však v sezóně 2023/24 znamená stříbrné medaile a fantastické 2. místo v ČR. Zápis o utkání U12 včetně videozáznamu

Snad s největšími ambicemi na zisk mistrovského titulu zamířil do severních Čech juniorský výběr do 23 let. A soupeřem jim byl i v tomto případě výběr pražské Hanspaulky. Do zápasu nastoupil aktivněji náš soupeř, avšak po pár minutách převzal iniciativu náš tým, který se po nádherné kombinaci v 18. minutě ujal vedení. Jenže o tři minuty později po našich individuálních chybách a dvou slepených gólech už vedla Hanspaulka. Odpověď Mighty Ducks však také byla blesková, a tak ve 22. minutě bylo 2:2. Po změně stran, hned ve 33 . minutě, šli do vedení opět pražané. Mighty Ducks od té chvíle neustále dobývali branku soupeře a šancí si vytvořili dostatek. Od 49. minuty sáhli ke hře bez brankáře a celých zbývajících 12 minut trpělivě útočili, kombinovali, vymýšleli cesty k překonání obrany soupeře, zakončovali, avšak překonat výtečného brankáře Pančeva potřetí se již nepodařilo. A tak i v kategorii U23 skončil tým "mocných kačerů" na 2. místě v ČR. Zápis o utkání U23 včetně videozáznamu